Zegar

Aktualności

Orzeł/ Agropol - Kujawiak Kruszyn 2-2

• autor: orzelsluzewo, 2015-08-22 22:51

W rozegranym dzisiaj meczu Orzel /Agropol Służewo zremisował z Kujawiakiem Kruszyn 2-2. Bramki dla naszego zespołu strzelili Piotr Lewandowski oraz Dominik Urbański.

Po remisie z Piastem w Bądkowie Orzeł ponownie podzielił się punktami z rywalami. Sobotni mecz z beniaminkiem włocławskiej A-Klasy, Kujawiakiem Kruszyn zapowiadał się ciekawie, i taki w rzeczywistości obejrzeli licznie zebrani kibice w Służewie.

Kujawiak podbudowany pierwszym zwycięstwem po powrocie w szeregi zespołów A-Klasy, z Lechem Dobre, przyjechał do Służewa z zamiarem wywalczenia punktów. Widać to było po grze zawodników z Kruszyna, byli oni bardzo zdecydowani i agresywni w swych poczynaniach. Zwłaszcza w pierwszej odsłonie mogli imponować wysokim pressingiem i zdecydowaniem w rozgrywaniu swych akcji ofensywnych. Zawodnicy Orła wyszli na to spotkanie z lekko zaciągniętym hamulcem. Nasze akcje nie miały normalnej dla poczynań zespołu szybkości i dynamiki. Poczynania Orła były przewidywalne i łatwe do rozszyfrowania przez rywali.

Jeśli nie można strzelić bramki po zespołowej akcji to należy ją strzelić po indywidualnym zrywie. Tak właśnie uczynił nasz napastnik - Piotr Lewandowski, który indywidualna akcją otworzył wynik spotkania. Nasz zespół długo nie nacieszył się prowadzeniem i jeszcze przed przerwą stracił gola na 1-1.

Druga połowa zdecydowanie lepsza w wykonaniu Orła, który w tej odsłonie stworzył sobie kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia goli. Już pierwsza akcja naszej ekipy zakończyła się golem Dominika Urbańskiego. Gra naszego zespołu wyglądała dobrze, uporządkowaliśmy grę, a ofensywne akcje sprawiały rywalom sporo problemów. Nie udało się nam zdobyć gola już w tym spotkaniu, w przeciwieństwie do rywali, którzy po naszym błędzie doprowadzili do wyrównania. Pomimo szans na bramki dla obu drużyn wynik meczu nie uległ zmianie. Z przekroju meczu sprawiedliwy remis.

Kujawiak tak się spodziewano był bardzo wymagającym przeciwnikiem, drużyna gra poukładaną piłkę i na pewno będzie liczącą się siłą w tych rozgrywkach.

Orzeł zaprezentował dwa oblicza, kibice chcieliby oglądać takiego Orła jaki wyszedł na II połowę sobotniego meczu. Widać po naszym zespole, że szwankuje jeszcze zgranie pomiędzy poszczególnymi formacjami. Z czasem będzie jednak na pewno zdecydowanie lepiej. Zawodnicy wiedzą jakie mankamenty są w ich grze i podczas treningów pracują nad ich wyeliminowaniem.

Najbliższy mecz Orzeł zagra na wyjeździe z Lubienianką Lubień. Zespół z Lubienia po dwóch kolejkach jest liderem. W ostatniej kolejce pokonał na wyjeździe Lecha Dobre 5-2. W rozgrywkach pucharowych Lubienianka wyeliminowała V-ligowca z Piotrkowa w stosunku 3-1. Jak widać po wynikach naszych zawodników czeka piekielnie trudne zadanie.

Do składu Orła wraca kontuzjowany ostatnio Janek Zielonka.