Na początek Piast

• autor: orzelsluzewo, 2015-08-13 22:16

W najbliższą Niedzielę Seniorzy służewskiego Orła rozpoczną rozgrywki ligowe włocławskiej A-Klasy. Naszym rywalem będzie zespół Piasta Bądkowo.

Nasi niedzielni rywale dość mocno zmienili swoje oblicze kadrowe. Zespół z Bądkowa " wzmocnił" się kilkoma zawodnikami, najbardziej znany naszym kibicom na pewno jest nasz były zawodnik - Marek Tobiasz, który postanowił powalczyć o ligowe punkty z innymi kolegami. Oprócz doświadczonego obrońcy do zespołu Piasta doszli m.in. Mariusz Żywica, który w przeszłości grał w Orlętach oraz Brochocki, który w ostatnich dniach związał się z Bądkowem. Najbardziej znany w naszym regionie jest trener Sławomir Gawroński związany od zawsze z Orlętami. W sparingach nasi rywale spisywali się przyzwoicie i z optymizmem mogą patrzeć na zbliżające się rozgrywki. Po raz pierwszy w długiej historii zespół Piasta jest wymieniony w gronie faworytów do awansu. W zespole Piasta przeważają doświadczeni zawodnicy, którzy jednak są bliżej "drugiej strony rzeki" i nie zawsze może wystarczać sił do pełnego zaangażowania. Nie można jednakże przesądzać o możliwościach zespołu przed startem rozgrywek.

Nasz zespół przed tym sezonem przeszedł przebudowę, odeszli Łuczyński, Cieślakiewicz, wspomniany Tobiasz oraz Szymon Sokół, który postanowił rozwijać się w Orlętach. Skład drużyny wzmocniony został kilkoma wychowankami: Jan Zielonka, Michał Żuchowski, Damian Piotrowski, Szymon Lipowski oraz Sewerynem Wiśniewskim. Oprócz bardzo utalentowanej młodzieży do zespołu doszedł solidny Mariusz Śmigielski, były zawodnik aleksandrowskich Orląt. Z perspektywy rozegranych sparingów zmiany w kadrze ocenić należy jako pozytywny skok jakościowy. Oprócz młodego Szymona Sokoła "zgrane karty" zastąpione zostały przez "młode wilki", którym być może brakuje jeszcze doświadczenia ale na pewno nie brakuje umiejętności, woli walki, zaangażowania i młodzieńczej fantazji. Młodzież dołączona została do solidnego szkieletu z poprzedniego sezonu. Adrian Jakóbczak, Kacper Sokół wraz Rafałem Kołackim mają trzymać obronę naszego zespołu. W pomocy liczyć możemy na błyskotliwego Tomka Światkowskiego, walecznego Kamila Jakóbczaka i zawsze solidnego i nie schodzącego poniżej wysokiego poziomu Dominika Urbańskiego, w ataku liczymy na skuteczność Piotra Lewandowskiego. Atmosferę walki na boisku zapewni z pewnością Mikołaj Zielonka, o miejsce w bramce walczą Szymon Czarnecki i Jakub Rusek. Wymienieni zawodnicy wspomagani przez "młodych" powinni stworzyć ekipę o dużych możliwościach, który może napsuć krwi bardziej doświadczonym rywalom. Jakie cele będą przyświecać naszemu zespołowi będzie wiadomo po kilku kolejkach. My jesteśmy przekonani o potencjale tej grupy ludzi, który gwarantuje grę o najwyższe cele. Przekonanie swoje popieramy oglądem wykonywanej pracy podczas treningów.

Nasz zespół liczyć będzie mógł na wsparcie naszych kibiców, którzy już w poprzednich rozgrywkach stanowili duże wsparcie dla zespołu. W tym sezonie ma być jeszcze lepiej.

Oprócz wyżej wymienionych zespołów Piasta i Orła w nadchodzących rozgrywkach wysoki poziom powinny prezentować zespoły beniaminków: wzmocniony zawodnikami z Włocławka Kujawiak Kruszyn, zawsze solidny Ziemowit, nieprzewidywalna Lubienianka do której mają dołączyć zawodnicy z Chodcza. Wysoki poziom prezentować będzie na pewno Wisła, która już w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu sygnalizowała zwyżkę formy. Nie wiadomo czego spodziewać się można po Grocie, który jeśli wróci do formy z jesieni 2014 roku to powinien być w ścisłej czołówce. Na początku rozgrywek nikogo nie można lekceważyć ani faworyzować. Udany start rozgrywek może niejednemu zespołowi dodać skrzydeł na dalszą część sezonu, czego w poprzednim sezonie byliśmy świadkami na przykładzie Wzgórza. Pewne jest to, ze w tym roku liga jest bardzo wyrównana i po raz pierwszy od wielu lat nie ma jednego faworyta oraz wyraźnego autsajdera. Będzie ciekawie.

Mecz Piast Bądkowo - Orzeł/Agropol Służewo w Niedzielę  o godzinie 16.00 na stadionie w Bąbkowie.

autor: ~kibic 2015-08-14 14:07:47

avatar walczyc , trenowac,Służewo musi panować ! gramy swoimi chłopakami i to jest najwazniejsze !!

autor: ~kibic 2015-08-14 21:56:03

avatar od kiedy Maniek w Bądkowie?

autor: ~anonim 2015-08-16 22:15:18

avatar jaki wynik orzel - piast ?