Zegar

Aktualności

Lech rozbity w Służewie ! Orzeł/Agropol - Lech Dobre 6:2 !

• autor: bratek66, 2014-04-13 14:59

Seniorzy Orła w swoim pierwszym meczu przed własną publicznością w rundzie wiosennej rozbili Lecha Dobre 6:2. Już do przerwy wiadomo było, że 3 punkty zostaną w Służewie gdyż Orzeł prowadził już 4:1. Hattricka w tym spotkaniu ustrzelił Piotr Lewandowski. Dwie bramki w tym jedną piękną z rzutu wolnego zdobył kapitan zespołu Adrian Jakóbczak a jednego gola dołożył Bartłomiej Zieliński. Fantastyczny rezultat i drugie zwycięstwo Orła na wiosnę. !

Warunki do gry w sobotnie popołudnie były idealne. Piękna słoneczna pogoda, znakomicie przygotowane boisko i zadowalająca frekwencja na trybunach, w tym także spora grupka kibiców Lecha Dobre. Jednak chyba nikt nie spodziewał się, że mecz zakończy się tak łatwym zwycięstwem Orła. Lech w trakcie przerwy zimowej solidnie się wzmocnił. Wiadomość o wzmocnieniach poczynionych przez ten zespół rozeszła się głębokim echem wśród klubów A klasy. Spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania. Boisko jednak zweryfikowało wszystko.

Początek spotkania to spokojna gra obu zespołów. Dwa razy groźnie z dystansu uderzał na bramkę Lecha Adrian Jakóbczak. Ale już w 8 minucie spotkania Sławomir Cieślakiewicz agresywnie zaatakował obrońcę, który właśnie przejmował bezpańską piłkę i defensor z Dobrego zagrał piłkę ręką w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Adrian Jakóbczak i pewnym strzałem otworzył wynik meczu. W 14 minucie szansę mieli goście jednak strzał z rzutu wolnego z ok. 25m poszybował nad bramką. Dwie minut później Bartek Zieliński podał do Piotra Lewandowskiego, ten nawinął dwa razy obrońce i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Nasz napastnik sytuacji nie zmarnował i zrobiło się 2:0. Jednak goście błyskawicznie odpowiedzieli bo po kolejnych dwóch minutach zdobyli gola kontaktowego. Defensywa Orła źle zastawiła pułapkę ofsajdową i napastnik z Dobrego miał otwartą drogę do bramki. Jakub Rusek wybiegł z bramki, skrócił kąt jednak nie udało mu się skutecznie interweniować. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu ze środka boiska na 20 metrze od bramki Lecha faulowany był Sławomir Cieślakiewicz. Sytuacja idealna dla Naszego kapitana. I to właśnie Adrian Jakóbczak podszedł do piłki i sprytnym strzałem nad murem strzelił 3 gola dla Orła. W 38 minucie z powodu kontuzji boisko opuścić musiał Michał Łuczyński, który do czasu urazu bardzo dobrze spisywał się na lewej stronie defensywy. Na boisku pojawił się Marek Tobiasz. W 44 minucie Orzeł podwyższył prowadzenie. Nasza drużyna wykonywała rzut z autu w okolicach pola karnego rywala. Wrzut w pole karne Sławek Cieślakiewicz zgrywa piłkę za siebie jednak pada ona łupem obrońcy. Ten jednak wybija ją niefortunnie i podaje wprost do Piotra Lewandowskiego. "Lewy" decyduję się na strzał z pierwszej piłki. Jeszcze nie najlepsza interwencja bramkarza i piłka grzęźnie w siatce. Po 45 minutach Orzeł prowadził z Lechem Dobre 4:1.

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy nie działo się praktycznie nic ciekawego. W przerwie goście postanowili zmienić bramkarza. Orzeł przeważał jednak pierwsza dogodną sytuację do zdobycia gola Nasz zespół stworzył w 60 minucie spotkania. Bartłomiej Zieliński dośrodkował w pole karne. Piłka trafiła do Piotra Lewandowskiego ale ten w dogodnej sytuacji przestrzelił. Pięć minut później Mariusz Wesołowski prostopadłym podaniem stworzył dobrą okazję dla Piotra Lewandowskiego. Nasz napastnik minął jeszcze obrońce i w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył rezultat spotkania. W 65 minucie bramkarz rywali niefortunnie wyrzucił piłkę z pola karnego. Ta trafiła wprost pod nogi Bartłomieja Zielińskiego, który znajdował się 20 metrów od bramki. Skrzydłowy Orła zdecydował się od razu oddać strzał ale uderzył zbyt mocno i piłka poszybowała wysoko nad bramką. Trzy minuty później Adrian Jakóbczak podał do Mariusza Wesołowskiego a ten przy biernej postawie obrońców wypracował sobie dogodną okazję. Strzelił jednak zbyt lekko i w efekcie tego bramkarz nie miał najmniejszych problemów z wyłapaniem tego uderzenia. W 73 minucie piłkę na prawym skrzydle otrzymał Bartek Zieliński. Pociągnął z nią kilka metrów, wpadł w pole karne i kiedy wszyscy wraz z bramkarzem Lecha spodziewali się dośrodkowania Bartek zdecydował się na strzał. Piłka po krótkim rogu wpadła do bramki i mogliśmy cieszyć się z 6 gola dla Naszego zespołu. W 86 minucie po zamieszaniu w polu karnym Orła napastnik z Dobrego zdobył drugą bramkę dla Swojej drużyny. W końcówce dwie dogodne okazje do zdobycia gola zmarnował jeszcze Piotr Lewandowski ale końcowy rezultat brzmiał 6:2 dla zespołu gospodarzy.

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu całego zespołu Orła i kolejne 3 pkt dopisaliśmy w tabeli. Piłkarze dziękują kibicom zgromadzonym na stadionie za głośny doping !

Orzeł/Agropol Służewo - Lech Dobre 6:2 (4:1)

Bramki dla Orła: P.Lewandowski (16',44',62') A.Jakóbczak (8' (k), 19' (wolny)) B.Zieliński (73')