Zegar

Aktualności

Fatalny weekend seniorów ! 2 porażki w sparingach !

• autor: bratek66, 2014-03-19 13:05

W miniony weekend seniorzy Orła rozegrali dwa mecze sparingowe. W sobotę rywalem Naszego zespołu była piątoligowa drużyna Startu Radziejów. Na własnym obiekcie Start wygrał aż 5:0. A wynik nie odzwierciedla w pełni przebiegu meczu.

Dzień później Orzeł znów grał na wyjeździe. Tym razem Nasi piłkarze udali się do Szadłowic na mecz z tamtejszym Mikrusem, który po rundzie jesiennej jest vice liderem B klasy jednej z grup Bydgoskich. Podopieczni trenera Arkadiusza Jakóbczaka także i tego rywala nie potrafili pokonać. Przegrali 3:4 a gole dla Orła w tym meczu strzelali Piotr Lewandowski, Adrian Jakóbczak z rzutu karnego oraz Piotr Kułakowski. !

Mimo tak wysokiego wyniku w meczu ze Startem drużyna zaprezentowała się dobrze. Totalnie zawaliliśmy końcówkę spotkania. Do 65 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. A Start nie radząc sobie zbyt dobrze na boisku uciekał się do gry bardzo agresywnej. Orzeł do feralnej 65 minuty grał dobrze szczególnie pod względem taktycznym.Kto wie jakby potoczyło się to spotkanie gdyby swoją dogodną sytuację wykorzystał w pierwszej połowie Mikołaj Zielonka, który pędząc sam na sam z bramkarzem i mając także dobrze ustawionego kolegę posłał piłkę obok bramki. Goście zdobyli pierwszą bramkę na 25 minut przed końcem meczu. W ostatnich dwudziestu minutach Nasz zespół się rozsypał i popełniał błędy po których gracze MKS-u zdobywali kolejne gole.

Mecz w Szadłowicach nie był zbyt dobrym widowiskiem. Fatalne boisko praktycznie przekreśliło możliwość dobrej kombinacyjnej gry. Oba zespoły ograniczyły się głównie do gry długimi piłkami. Kiedy Orzeł próbował dłużej przytrzymać futbolówkę, wymienić kilka podań za chwile następowała strata. Pierwsi na prowadzenie w tym spotkaniu wyszli gospodarze.Rzut rożny, dośrodkowanie nasi obrońcy wybijają piłkę na dwudziesty piąty metr a tam zawodnik gospodarzy decyduję się na strzał z pierwszej piłki. Futbolówka wpada do siatki przy samym słupku. Orzeł ruszył do ataków jednak marnował dogodne sytuacje. W końcu się udało. Piotr Kułakowski dośrodkował piłkę w pole karne z lewej flanki. Piotr Lewandowski dołożył tylko nogę i mieliśmy remis. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron lekka przewagę osiągnęli gracze Mikrusa i po kilku minutach udokumentowali ją golem. Znów po rzucie rożnym. Jeden z graczy miejscowych dośrodkował piłkę z rzutu rożnego a tam niepilnowany inny zawodnik Mikrusa strzałem głową zdobył gola. W 60 minucie po zagraniu ręką w polu karnym obrońcy Mikrusa sędzia podyktował rzut karny. Skutecznym wykonawcą okazał się Adrian Jakóbczak. Kilkanaście minut później znów na prowadzenie wyszli gospodarze. Po nieskutecznym ataku Orła gospodarze wyszli z kontrą i w sytuacji 2 na 1 z bramkarzem wpakowali piłkę do siatki. Minęło kilka minut i Mikrus podwyższył prowadzenie. Dośrodkowanie z prawej strony i niepilnowany zawodnik gospodarzy z najbliższej odległości głową zdobył 4 bramkę dla Mikrusa. Orzeł zmniejszył rozmiary porażki w samej końcówce spotkania. Po zamieszaniu w polu karnym przy rzucie rożnym piłka trafiła do stojącego tuż przed linią bramkową Piotra Kułakowskiego a ten nie mógł nie trafić i zrobiło się 4:3. Na więcej brakło czasu. Wynik mógłby być inny jednak gospodarze zmarnowali rzut karny podyktowany za faul w szesnastce Adriana Jakóbczaka. Największą kontrowersją spotkania była jednak nieuznana bramka Marcina Lewandowskiego. Sędzia zauważył rzekomy faul naszego napastnika na bramkarzu rywali podczas gdy kontaktu miedzy zawodnikami nie było a bramkarz był po prostu mocno spóźniony do dośrodkowanej piłki z rzutu rożnego.

W sobotę 22 marca kolejny sparing tym razem rywalem Orła będzie juniorski zespół UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski. Spotkanie rozegrane zostanie na boisku w Służewie o godzinie 12:00 !