Zegar

Aktualności

Sparingowe zwycięstwo Juniorów

• autor: orzelsluzewo, 2009-08-17 09:00

W niedzielę drużyna Juniorów rozegrała kolejny mecz sparingowy w okresie przygotowawczym do sezonu. Tym razem przeciwnikiem była ekipa MGKS Lubraniec

Obie ekipy znają się dość dobrze ponieważ w okresie wiosennym rozegrały dwa test mecze, które w obu przypadkach zakończyły się zwycięstwami ekipy z Lubrańca 3:1.

Tym razem było zupełnie inaczej, po dobrym meczu Orzeł wygrał 4:1, remisując do przerwy 0:0.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, raz jedna raz druga drużyna stwarzała dogodne sytuacje do zdobycia bramki, ale do siatki nie wpadło nic. Było to także wynikiem dobrej postawy bramkarzy, z naszej strony Janek Kotas kilka razy interweniował pewnie i skutecznie a także szczęśliwe – w piłce szczęście jest bardzo potrzebne.

Druga połowa to już przewaga Orła, udokumentowana bramkami, najpierw Szymon Zupa w swoim stylu zabrał się z piłką, wyprzedził obrońców i pewnie pokonał bramkarza gości. Nie minęło kilka minut, a było 2:0 – dobrą akcję środkowych pomocników zakończył bardzo dobrze grający w tym spotkaniu Zbigniew Skrucha – zawodnik aleksandrowskich Orląt, który chciałby kontynuować przygodę z piłką w naszym klubie, który zamknął z prawej strony akcję i strzałem w długi róg  pokonał bramkarza MGKS – u..

Kilka następnych minut to bardzo chaotyczna gra z obu stron i właśnie takiemu nieładowi na boisku „zawdzięczamy” bramkę kontaktową dla rywali.

Rywale poczuli, że mogą ten mecz jeszcze przynajmniej zremisować i wtedy bardzo ładną akcję Radka Kościeleckiego i Cypriana Żywicy zakończył celnym strzałem ten ostatni, gości dobił w końcówce jeszcze Rafał Pacek i zwycięstwo stało się faktem.

Był to kolejny dobry mecz naszej ekipy, zakończony zwycięstwem.

4    :     1

Kolejnym przeciwnikiem będzie w środę zespół seniorów Startu Stawki, a następnie zespół Juniorów Wzgórza.