Zegar

Aktualności

Przegrany sparing juniorów - zdjęcia w galerii.

• autor: orzelsluzewo, 2009-02-18 09:09

We wtorek 17.02.2009 drużyna juniorów rozegrała pierwszy mecz sparingowy. Rywalem była drużyna juniorów Elany Toruń. Mecz rozegrany został na sztucznej nawierzchni  i sztucznym oświetleniu w Toruniu.

Ekipa Orła po niezłym meczu uległa w stosunku 0:5. Wynik może wskazywać na zdecydowana przewagę toruńskiego klubu, jednakże tak nie było. Na porażkę złożyło się kilka czynników: brak z powodu choroby najlepszego strzelca zespołu Szymona Zupy (sprawdzone J), osłabienie chorobą większości zawodników, krótka ławka rezerwowych – fakt ten wynika z niezrozumiałej nieobecności Mateusza Kulpy i Kamila Biegały, podstawowych zawodników z rundy jesiennej oraz fakt, że gospodarze nie zabezpieczyli fachowej obsługi sędziowskiej (trzy bramki padły z ewidentnych spalonych).

Pierwsza połowa w wykonaniu Orła była bardzo dobra, gra była prowadzona w dobrym tempie, trenerzy zwracają uwagę na płynne wyprowadzanie piłki z obrony do pomocy. Piłkarze pokazali kilka ciekawych zespołowych akcji z udziałem większej liczby zawodników. Po pierwszej odsłonie to gospodarze prowadzili jedną bramką (Orzeł strzelił także bramkę – Cyprian Żywica- jednakże sędziujący w pierwszej połowie trener Orła Łukasz Rataj bramki nie uznał, co wzbudziło kontrowersje wśród zawodników Orła J.

Druga połowa, a zwłaszcza jej  pierwsze 10 minut to także dobra gra zespołu, natomiast ostanie 30 minut to czas o którym nasi zawodnicy chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Elana wykorzystała problemy Orła i zaaplikowała po przerwie jeszcze 4 bramki ( w czym niestety pomógł także prowadzący mecz w drugiej połowie mecz jako sędzia kierownik drużyny Elany o czym wyżej) .

Reasumując Orzeł na tle Elany, dla której był to już trzeci mecz na tym etapie przygotowań do rundy wiosennej, nie wyglądał źle , przez większość meczu toczył wyrównany bój a o tak wysokiej porażce zadecydowały indywidualne błędy oraz  czynniki o których wspomnieliśmy wcześniej. Ekipa ma nad czym pracować, ale znając charaktery zawodników mamy pewność, że wszyscy wyciągną wnioski z tego meczu,  łącznie z tymi nieobecnymi.

Przypominamy wszystkim, że w tym tygodniu trwa obóz dochodzeniowy, podczas którego zawodnicy budują głownie wytrzymałość i siłę. Prosimy o systematyczne uczestnictwo.