Aktualności

Piast wygrywa w Służewie ! Orzeł/Agropol - Piast Bądkowo...

• autor: bratek66, 2013-09-28 20:13
Piast wygrywa w Służewie ! Orzeł/Agropol - Piast Bądkowo 2:3 (0:0) !

Niestety przegrywamy na własnym boisku z Piastem Bądkowo 2:3. Do przerwy utrzymywał się wynik remisowy. W drugiej połowie spotkania goście objęli dwubramkowe prowadzenie.Gola kontaktowego zdobył strzałem głową Tomasz Świątkowski. Piast jednak dołożył trzecią bramkę. W końcówce wynik zmniejszył Piotr Wypij jednak na więcej brakło czasu i ponieśliśmy drugą porażkę z rzędu.

W tym spotkaniu zagrać nie mógł Nasz kapitan i ostoja defensywy Adrian Jakóbczak, który odcierpieć musiał karę za nadmiar żółtych kartek. Od początku spotkania mogliśmy obie drużyny nie forsowały tempa. Dominowała głównie agresywna gra za równo z jednej jak i z drugiej strony. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce w 10 minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej do piłki wyskoczył Bartek Zieliński ale jego strzał minimalnie minął bramkę Piasta. W 31 minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Piotrek Lewandowski lecz także bezskutecznie. Sześć minut później namiastkę swoich umiejętności pokazał Tomek Świątkowski. Sprytnym zwodem minął 2 obrońców Piasta wpadł w pole karne jednak jego strzał obronił bramkarz gości. Chwilę później groźnie zrobiło się w polu karnym Orła. Jeden z graczy Piasta posłał w pole karne piłkę z rzutu wolnego, zrobiło się lekkie zamieszanie jednak dobrym wyjściem z bramki Czarek Lewandowski zażegnał niebezpieczeństwo i był przy tym faulowany. W 43 minucie bramkarz Piasta mocnym wybiciem piłki uruchomił napastników z Bądkowa. Futbolówka przeszła przez blok defensywny Naszej drużyny. Z bramki wyszedł Czarek jednak jemu też nie udało się przejąć futbolówki. W ostatniej chwili we wszystko wmieszał się Marek Tobiasz i zablokował strzał gracza gości. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy dobrą okazję miał jeszcze Piotr Lewandowski jednak jego strzał głową po dośrodkowaniu Bartka Zielińskiego obronił bramkarz. Do przerwy w Służewie bez bramek.

Po przerwie przez 22 minuty nie działo się nic ciekawego. Obie drużyny próbowały przedostać się pod bramkę rywali jednak akcje przerywane były w środkowej części boiska. W 57 minucie pierwsza groźna akcja gości przyniosła im gola. Z lewej flanki piłkę wrzucił pomocnik gości. Rafał Kołacki naciskany przez napastnika z Bądkowa nie zdołał przeciąć tego podania a piłka trafiła na 5 metr do zupełnie niepilnowanego zawodnika Piasta. Ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Piast przycisnął jeszcze bardziej. W 60 minucie długa piłka przeszła za plecy naszych obrońców i jeden z gości stanął oko w oko z Naszym bramkarzem. Jednak jego próba lobu nie powiodła się i piłka spadła za bramkę. W 62 minucie groźnie z rzutu wolnego strzelał Michał Łuczyński. Tor lotu piłki próbował zmienić jeszcze Tomasz Świątkowski ale nie zaskoczyło to bramkarza i pewnie złapał piłkę. W 64 minucie Piast objął dwubramkowe prowadzenie. Świątek stracił piłkę w środku pola. Szybka akcja gości i pomocnik Bądkowa strzela bramkę na 2:0 w sytuacji sam na sam. Orzeł rzucił się do ataków i chciał odwrócić losy meczu. Dwie minuty po bramce Orzeł wykonywał rzut rożny. Dośrodkowaną w pole karne piłkę wybili obrońcy jednak wprost do Tomka Świątkowskiego. Ten uderzeniem z powietrza strzelił minimalnie nad poprzeczką. W 72 minucie Orzeł zdobył gola kontaktowego. Piotr Wypij wprowadzony w przerwie popędził prawą stroną boiska. Dograł piłkę wprost na głowę Świątka i ten z 5 metrów zdobył gola. Jednak po trzech minutach gracze z Bądkowa sprowadzili Nas na ziemię. Pomocnik gości minął przed polem karnym dwóch Naszych graczy. Wpadł w pole karne i strzelił obok interweniującego bramkarza. 75 minuta Piast prowadził w Służewie 3:1. Goście mieli jeszcze kilka dobrych okazji. W 80 minucie gracze z Bądkowa skonstruowali akcję po której jeden z zawodników stanął sam na sam z Czarkiem Lewandowskim. Próbował dogrywać jeszcze piłkę do kolegi i Rafał Kołacki wślizgiem zdołał wybić piłkę. Chwilę później groźny strzał gości broni Czarek. W 84 minucie Orzeł znów wrócił do gry. Marcin Lewandowski wyprowadził piłkę z Naszej połowy. Podał do Tomka Świątkowskiego a ten prawym skrzydłem wypuścił w bój Piotra Wypija. Nasz skrzydłowy wpadł w "szesnastkę" i strzałem w długi róg zdobył bramkę. W doliczonym czasie gry okazję mieli jeszcze goście jednak Czarek Lewandowski broni sytuację sam na sam.

Orzeł poniósł drugą porażkę z rzędu. Trzeba jednak przyznać, że gracze z Bądkowa grali z większą determinacją, popełnili mniej błędów własnych i wyszli z tego pojedynku zwycięsko.Piast wyprzedził Nas w tabeli A klasy. Nasi gracze muszą jak najszybciej przełamać tą złą passę a kolejna okazja do tego już w najbliższej kolejce. Orzeł zagra na wyjeździe z Sadownikiem Waganiec.

Orzeł/Agropol Służewo - Piast Bądkowo 2:3 (0:0)

Bramki dla Orła: Tomasz Świątkowski (72' głową), Piotr Wypij (84')