Zegar

Aktualności

Remis z Lechem ! Lech Dobre - Orzeł/Agropol Służewo 1:1 !

• autor: bratek66, 2013-08-26 10:29

Remisem 1:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie graczy Orla z Lechem Dobre. Gola dla Służewian zdobył Piotr Lewandowski. Orzeł kończył mecz w 9tkę gdyż boisko za dwie żółte kartki opuścić musieli Piotr Lewandowski oraz Adrian Jakóbczak.

Od samego początku spotkania oba zespoły nie forsowały tempa a lekką przewagę optyczną posiadał Orzeł. Z czasem gra się jednak wyrównała. W 9 minucie dobra okazję na gola stworzyli gracze Lecha. Po wrzutce z rzutu wolnego głową strzelał zawodnik z Dobrego jednak dobrze zachował się Mariusz Wesołowski, który po raz kolejny w tym sezonie musiał bronić bramki Orła. W odpowiedzi w 11 minucie dobra akcja Orła. Michał Łuczyński zagrał do Piotrka Wypija. Ten pociągnął z piłką do środka i z 18 metrów oddał groźny strzał na bramkę jednak niecelny. Dwie minuty później znakomita okazja gospodarzy. Błąd defensywy Orła i zawodnik Lecha sam na sam z Naszym bramkarzem. Silny strzał ląduje na poprzeczce.W kolejnych minutach groźnie było głównie po stałych fragmentach gry. W 39 w dziwnych okolicznościach Orzeł obejmuje prowadzenie. Chwilę wcześniej gra została przerwana z powodu kontuzji jednego z zawodników. Orzeł wznawiał grę z autu. Piotr wypij rzucił piłkę do Michała Łuczyńskiego. Ten z kolei kopnął w kierunku pola karnego. Tam stał Piotr Lewandowski, który dołożył tylko nogę i piłka wpadła do siatki. W końcówce znów zakotłowało się w polu karnym Orła jednak gracze ze Służewa zdołali wybić piłkę. Do przerwy Orzeł prowadził 1:0. Ale na pewno nie możemy powiedzieć, że zasłużenie bo gra nie wyglądała najlepiej a lepsze okazje na gole mieli gospodarze.

Początkowe minuty drugiej połowy możemy określić jedynie słowem "kopanina". W 52 min. zamieszanie przed polem karnym Orła i ponownie w sytuacji sam na sam z Mańkiem znajduje się zawodnik Lecha, jednak Nasz bramkarz dobrym wyjściem ratuje zespół przed utratą gola. W 63 minucie rzut rożny wykonywali gracze gospodarzy. Wrzutka w pole karne, strzał głową jednego z graczy z Dobrego i piłka ponownie ląduje na poprzeczce. Chwilę potem długa piłką zagrana przez Marka Tobiasza ze środka boiska trafiła do będącego w polu karnym Kamila Bobińskiego. Strzał Bobka powędrował jednak wysoko nad bramką. W 81 min. gospodarze dopięli swego i zdobyli wyrównującą bramkę. Zagrana ze środka pola piłka trafiła do będącego na 16 metrze zawodnika Lecha, który był zupełnie nie kryty. Lechita wpadł w pole karne i pewnym strzałem zdobył gola. W 83 min boisko opuścić musieli dwaj gracze ze Służewa. Piotr Lewandowski oraz Adrian Jakóbczak otrzymali po drugiej żółtej kartce w tym spotkaniu. Lechici rzucili się do ataku jednak nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Po bardzo słabym spotkaniu w wykonaniu obydwu zespołów Orzeł wywozi punkt z bardzo trudnego terenu jakim jest boisko w Dobrem. Cieszyć należy się jedynie z tego, że nikt nie odniósł kontuzji bo gra momentami wyglądała bardzo ostro. W kolejnej kolejce ligowej Orzeł/Agropol podejmie na własnym boisku Victorię Smólnik.

Lech Dobre - Orzeł/Agropol Służewo 1:1 (0:1)

Bramki: Dawid Kurtys (81') - Piotr Lewandowski (39')