Aktualności

Pogrom w Służewie ! Orzeł/Agropol - Wicher Wielgie 6:0...

• autor: bratek66, 2013-08-19 10:36
Pogrom w Służewie ! Orzeł/Agropol - Wicher Wielgie 6:0 (1:0) !

Po remisie w Chełmicy z Cukrownikiem zespół Orła Służewo zmierzył się w następnej kolejce na własnym stadionie z Wichrem Wielgie. Nasi gracze urządzili sobie ostre strzelanie aplikując rywalom 6 goli. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 a bramkę zdobył Tomasz Świątkowski. Po przerwie worek z bramkami rozwiązał się a na listę strzelców wpisywali się po raz drugi Tomasz Świątkowski oraz Adrian Jakóbczak i Piotrek Lewandowski , którzy także zdobyli po 2 gole. !

Orzeł od początku spotkania ruszył z atakami na bramkę drużyny z Wielgiego. Po 6 minutach przyniosło to efekt i objęliśmy prowadzenie. Bartek Zieliński podał piłkę w pole karne do Adriana Jakóbczaka, ten przelobował bramkarza gości a do piłki dopadł jeszcze Tomek Świątkowski i do pustej bramki wpakował piłkę do siatki. Pięć minut później kolejna dobra okazja. Piotrek Wypij pognał prawą stroną wpadł w pole karne i oddał groźny strzał, który minimalnie minął słupek bramki. W 37' kapitalna dwójkowa akcja Bartka Zielińskiego i Adriana Jakóbczaka,którzy wymienili między sobą kilka podań z klepki. Ten 2gi znalazł się sam na sam z bramkarzem z Wielgiego. Goalkeeper wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Dwie minuty później kolejna dogodna sytuacja. Adrian Jakóbczak ambitnie gonił piłkę do końcowej linii boiska. Udało mu się wrzucić piłkę w pole karne a Piotrek Lewandowski strzałem głową zmarnował doskonałą okazję do podwyższenia wyniku. Do przerwy w Służewie 1:0 dla gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się od spokojnej gry obu zespołów. W 49 minucie na strzał z 25 metrów zdecydował się Adrian Jakóbczak ale bramkarz obronił ten strzał. Trzy minuty później było 2:0 dla Orła. Jakub Bobiński znakomicie wrzucił piłkę na głowę Tomka Świątkowskiego a ten zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. W 61 było już 3:0. Adrian Jakóbczak przerzucił piłkę na prawą stroną do Piotrka Wypija. Ten pociągnął do linii końcowej, wycofał piłkę do tyłu tam stał Piotrek Lewandowski i wpakował piłkę do siatki. W 65 minucie kolejna dobra akcja z prawej strony Piotrka Wypija, który minął 1 rywala wpadł w pole karne minął 2-go rywala i oddał groźny strzał na bramkę , jednak minimalnie niecelny. W 68 minucie Tomek Świątkowski wpada w pole karne i podczas próby strzału  jest faulowany przez obrońcę drużyny z Wielgiego. Do piłki na jedenasty metr podszedł Adrian Jakóbczak i mocnym strzałem pewnie zdobył gola. W 76 minucie kolejna groźna akcja kończy się golem dla Orła. Kamil Jakóbczak prostopadłym podaniem obsłużył Piotrka Lewandowskiego. Lewy sytuacji nie zmarnował i było 5:0. Minęło 5 minut i swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Adrian Jakóbczak. Marek Tobiasz zagrał długą piłkę w pole karne. Obrońca gości chciał wybić futbolówkę jednak minął się z piłką. Błąd rywala wykorzystał kapitan Orła i umieścił piłkę w siatce. W 88 minucie po raz kolejny z dobrej strony zaprezentował się Piotr Wypij. który po indywidualnej akcji z prawej strony dograł piłkę do Lewego ten jednak oddał niecelny strzał.

Orzeł wygrał zasłużenie. Gracze z Wielgiego nie stawiali zbyt dużego oporu Naszej drużynie. W kolejnej kolejce Orzeł/Agropol zagra na wyjeździe z Lechem Dobre.

Orzeł/Agropol Służewo - Wicher Wielgie 6:0 (1:0)

Bramki: Tomasz Świątkowski 2 (6' , 52') Adrian Jakóbczak (69'(k), 81') Piotr Lewandowski (61',76')