Zegar

Aktualności

Orzeł wygrywa ze Wzgórzem !!

• autor: bratek66, 2013-05-11 18:48

Orzeł Służewo pokonał na własnym stadionie drużynę Wzgórza Raciążek 1:0. ! Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Adrian Jakóbczak strzałem z rzutu wolnego.W bramce gospodarzy z powodu absencji bramkarzy zagrać musiał zawodnik z pola. Padło na Mariusza Wesołowskiego i był to wybór bardzo dobry bo maniek nie dał sie pokonać zawodnikom z Raciążka. !

Spory ból głowy miał przed spotkaniem trener Arkadiusz Jakóbczak. Z powodu kontuzji nadal grać nie może Piotr Bratkowski a sprawy zawodowe zatrzymały Jakuba Ruska i tym samym Orzeł do meczu musiał przystąpić z zawodnikiem z pola w bramce. Rola bramkarza przypadła Mariuszowi Wesołowskiemu.

Mecz bardzo dobrze zaczęli gracze gospodarzy. Od początku ruszyli do ataków. Już w drugiej minucie była szansa na gola Piotr Wypij wpadł w pole karne minął dwóch zawodników Wzgórza, jednak jego strzał zdołał odbić bramkarz z Raciążka. Kwadrans później w ogromnym zamieszaniu w polu karnym strzał na bramkę oddał Mikołaj Zielonka jednak także tym razem bramkarz Wzgórza nie dał się pokonać. W 27 minucie goście byli blisko strzelenia gola. Jeden z graczy Wzgórza wbiegł z lewej flanki w pole karne dograł piłkę na przed pole bramki jednak Nasi obrońcy nie pozwolili oddać strzału graczowi gości i wybili piłkę. Mecz nie był porywającym widowiskiem brakowało składnych akcji. Lepszą drużyną byli gospodarze jednak nie potrafili zdobyć bramki. Do przerwy remis 0:0

Początek drugiej polowy także nie powalał obie drużyny nie forsowały tempa. W 54 minucie gospodarzom udało się zdobyć upragnioną bramkę. Adrian Jakóbczak wykonywał  rzut wolny z ok 35m. Uderzył silnie na bramkę piłka po drodze  s kozłowała, nabrała poślizgu na mokrej murawie i zatrzepotała w siatce gości. Sześć minut później mogło być 2:0. Piotr Wypij z lewej strony boiska dograł do Piotra Lewandowskiego ten zdecydował sie na strzał z ok. 23m. Brakło jednak centymetrów. W  63 minucie Orzeł zdobył drugą bramkę jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną Mikołaja Zielonki, który skierował piłkę do siatki głową po bardzo dobrej wrzutce w pole karne Jakuba Bobińskiego. Potem dobrą okazję mieli goście. w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym strzelał jeden z gości jednak znakomicie z linii bramkowej piłkę wybił Mariusz Wesołowski ratując gospodarzy od utraty bramki. W 71. min znów groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy. Wzgórze wykonywało rzut wolny z 23m. Zawodnik gości oddał strzał na bramkę jednak dobrą interwencją popisał się Wesoł, który wypiąstkował piłkę. Na pięć minut przed końcem szanse mieli jeszcze gracze Orła. Marcin Lewandowski dobrym podaniem obsłużył Piotra Lewandowskiego. Lewy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak strzelił obok brami. Do końca meczu wynik się juz nie zmienił i Orzeł/Agropol cieszył się ze zdobycia trzech punktów.

Po nieciekawym meczu Orzeł dopisuje 3 pkt w tabeli. Zwycięstwo wymęczone jednak zasłużone bo gospodarze byli drużyną lepszą. Brawa dla Mariusza Wesołowskiego, który mimo iż nie jest bramkarzem to w bramce zachowywał się tak jakby bronił na co dzień. Bardzo dobrze grał na przed polu i nie popełnił żadnego błędu. W środę odrabiamy zaległości. Orzeł rozegra na wyjeździe mecz z Cheko Skórzno !

Orzeł/Agropol Służewo - Wzgórze Raciążek 1:0 (0:0)

Bramka: Adrian Jakóbczak (54', wolny)