Zegar

Aktualności

Pewne 3 punkty na początek

• autor: bratek66, 2013-04-10 18:51

Udanie  rundę wiosenną zainaugurowali na własnym obiekcie piłkarze Orła Służewo. Po dość przeciętnym spotkaniu pokonali drużynę Victorii Smólnik 4:0 po bramkach Piotra Wypija, Kamila Jakóbczaka, Tomasza Świątkowskiego oraz najlepszego strzelca zespołu służewskiego Piotra Lewandowskiego. Orzeł już do przerwy zaaplikował rywalom 3 bramki.

Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo zachowawczo. Spokojne rozgrywanie piłki z obu stron miało na celu wybadanie rywala. Przez  15 min pierwszej połowy nic wielkiego się nie działo. Dopiero w 16 minucie długa piłka od obrońców Victorii przeszła w pole karne Orła jednak pewnie Piotr Bratkowski wypiąstkował piłkę zażegnując niebezpieczeństwo. Orzeł na tą sytuację odpowiedział kontratakiem który mógł zakończyć się pierwszym golem. Rafał Kołacki sklepał na prawej stronie piłkę z Piotrkiem Wypijem, ten z kolei dograł piłkę w kierunku bramki na którą pędził Piotr Lewandowski. Lewy zdążył uprzedzić bramkarza, zagrał wzdłuż bramki, piłkę nieudolnie próbowali wybić gracze Victorii a ta trafiła do Michała Łuczyńskiego, który w dobrej sytuacji minimalnie chybił.

Jednak co się odwlecze to nie uciecze i już w  24 minucie Służewiacy zdobyli upragnioną bramkę. Rzut wolny z ok. 25 m wykonywał Kamil Bobiński. Kąsilwy strzał jaki oddał na bramkę Victorii sprawił trochę kłopotu bramkarzowi rywali który nogami odbił piłkę przed siebie a w polu karnym najprzytomniej zachował się nowy piłkarz Orła Służewo Piotr Wypij, który dołączył do drużyny w przerwie zimowej z aleksandrowskich Orląt. Była to debiutancka bramka „Pepiego”. Po tym golu z graczy Orła zeszła jakby trema. Już dokładniej i coraz odważniej rozgrywali piłkę na połowie Victorii. W 30 minucie zakotłowało się pod bramką Orła. Zawodnik przyjezdnych próbował wrzucić piłkę na przed pole bramki jednak trafił w rękę Kamila Jakóbczaka. Zrobiło się małe zamieszanie. Sędzia liniowy sygnalizował przewinienie, a arbiter główny dopiero po konsultacji z liniowym odgwizdał rzut wolny. Zagranie ręką nastąpiło w obrębie pola karnego. Sędzia niewątpliwie skrzywdził Victorię tą decyzją. Rzut wolny to próba dośrodkowania przed bramkę Bratkowskiego, jednak piłka po poprzeczce wyszła za bramkę. Minęło kilka minut i Orzeł zdobył drugą bramkę spotkania. Bardzo dobra akcja naszych zawodników. Kilka podań z 1wszej piłki piłka trafia do Tomka Świątkowskiego ten dorzuca w pole karne, Piotrek Lewandowski zgrywa piłkę do Kamila Jakóbczaka, który strzałem zewnętrzną częścią stopy pokonał bramkarza rywali.

W 41 minucie Orzeł zdobył 3 bramkę w tym spotkaniu. Akcja Victorii zakończyła się na 16 m przed bramką Orła. Służewiacy wyprowadzili kontrę. Piotrek Lewandowski pognał lewa stroną boiska i podał do Tomka Świątkowskiego. Ten mając przed sobą tylko bramkarza tej sytuacji nie zmarnował. Spokojnie wyczekał na ruch golkipera i ze spokojem umieścił piłkę w siatce. Wynikiem 3:0 zakończyła się I połowa spotkania.

Od 46 minuty na boisku pojawili się Sławek Cieślakiewicz oraz Mariusz Wesołowski w miejsce Michała Łuczyńskiego oraz Kamila Bobińskiego. II połowę lepiej zaczęli goście, którzy po jednej z akcji oraz faulu Rafa Kołackiego mieli dobrą okazję do zdobycia bramki. Wykonywali rzut wolny z 17 metrów. Strzał zawodnika gości pewnie na rzut różny sparował „Bratek”. Dalszą część gry można skomentować tylko słowem „chaos”. Obie drużyny wybijały piłkę na tzw. „oślep”. W 60 minucie ładnie prawą stroną urwał się Rafał Kołacki i ku zdziwieniu wszystkich znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. Przekombinował jednak próbując dograć piłkę wzdłuż bramki, jednak tam nie było nikogo. Od 65 minuty zaczęła wzrastać przewaga Orła. Kilka znakomitych okazji 100 % zmarnował jednak Piotrek Lewandowski. Naszemu najlepszemu strzelcowi brakowało zimnej krwi w wykończeniu akcji. Warto także odnotować postawę bramkarza Victorii, który kilkoma udanymi interwencjami ratował Victorię przed pogromem. W 75 minucie na placu gry zameldowali się Jakub Bobiński w miejsce Piotrka Wypija oraz Mikołaj Zielonka zmieniając Tomka Kaszaka. Chwilę później Victoria miała swoją szansę na gola. Gracze gości wykonywali rzut wolny. Wrzutka w pole karne, niepewna interwencja „Bratka” na przed polu otworzyła drogę do bramki jednemu z zawodników ze Smólnika. Ten oddał strzał jednak bardzo dobrze zaasekurował bramkarza Mikołaj Zielonka, który uchronił Orła przed stratą bramki.

Wreszcie w 85 minucie przełamał się Piotrek Lewandowski. Po zamieszaniu w polu karnym Victorii skierował piłkę do siatki. Asystę przy tym golu zaliczył Sławek Cieślakiewicz . Mecz zakończył się wynikiem 4:0.

Przy niezbyt okazałej frekwencji  ok. 60 osób Orzeł zdobył pierwszy komplet punktów na wiosnę. Dzięki sensacyjnemu remisowi drużyny Łokietka z ekipą Cheko Skórzno, gracze ze Służewa zbliżyli się w tabeli do graczy z Brześcia na 10 pkt :)

Orzeł Służewo – Victoria Smolnik 4:0(3:0)

Bramki: Piotr Wypij (24’), Kamil Jakóbczak (38’), Tomasz Świątkowski (41’) Piotr Lewandowski (85’)