Aktualności

Puchar Polski : Orzeł/Agropol Służewo - Lider Włocławek...

• autor: orzelsluzewo, 2012-08-30 20:54
Puchar Polski : Orzeł/Agropol Służewo - Lider Włocławek 3-0. Awans....

Orzeł/Agropol Służewo pokonał w I Rundzie Pucharu Polski faworyzowany zespół Lidera Włocławek 3-0. Po dwóch trafieniach Piotra Lewandowskiego oraz jednym Szymona Zupy.

Orzeł/Agropol przystąpił do meczu z wolą walki i pełną koncetracją, służewianie od  początku grali uważnie w obronie i czekali na swe szanse w kontrach. Agresywna gra naszych zawodników sprawiła, że włocławianie nie mogli sobie z tym poradzić i często było gorąco pod bramką Lidera. Brakowało jednak skuteczności, choć bramki nie padały to gra Orła musiała się podobać bo grał szybko, kombinacyjnie i z polotem. W obronie nasi zawodnicy nie pozwalali na wiele gościom, a dodatkowo w bramce pewnie grał Kuba Rusek. Do przerwy w meczu był wynik remisowy 0-0. Po zmiani stro obraz gry się nie zmienił, Orzeł grał uważnie w obronie i atakował. Z czasem nasi zawodnicy zorientowali się, że tego dnia Lider jest w słabszej dyspozycji i śmielej atakowali rywala już na jego połowie. Tak jak w pierwszej odsłonie grali szybko, i tylko kwestią czasu była bramka dla Orła. Zdobył ją Piotr Lewndowski, który uciekł obrońcom lewym skrzydłem i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Po tym golu mogły i powinny paść następne dla slużewian, Skuteczności brakowało Szymowi Zupie, który wykonywał jednak tytaniczną pracę walcząc z obrońcami i pomocnikami Lidera o każdą pikę, oraz Piotrowi Lewndowskiemu, który raz za razem wykorzystywał swoją szybkość uciekając obrońcom Lidera. Nasi młodzi napastnicy zrehabilitowali się w końcóce meczu, Piotr zdobył swojego drugiego gola a Szymon dołożył swoje trafienie i Orzeł/Agropol pewnie pokonał Lidera 3-0, co niewątpliwie jest sporą niespodzianką tej rundy rozgrywek pucharowych.

Orzeł/Agropol zagrał bardzo dobry mecz, cały zespół zasłużył na ogromne słowa pochwały i wyróżnienia.

Bramkarz zagrał spokojnie i skutecznie, obrona pewnie i bez zbędnego ryzyka, pomoc kombinacyjnie i z zaangażowaniem natomiast napastnicy bez kompleksów, ale z pełną determinacją i ambicją.

Największe słowa uznania dla Piotra Lewandowskiego-zdobywcy 2 goli, choć gdyby wykorzystał połowę sytuacji, wtedy miałby ich w tym meczu zapewne z 5. W tym spotkaniu był dla obrońców nie do zatrzymania.

W najbliższym czasie losowanie i czekamy kogo los nam wskaże.