Zegar

Aktualności

Orzeł najlepszym zespołem ligi!

• autor: orzelsluzewo, 2012-06-10 20:26

Orzeł Służewo w ostatnim spotkaniu sezonu 2011/2012 pokonał Ziemowit na jego boisku 4-1. Przy remisie Polonii Bytoń z Jagielonką 2-2. Orzeł uzyskał awans po kilkuletniej przerwie do A-Klasy!!!!!

Przy nadawaniu tytułu tej informacji trzeba było wybierać z wielu przychodzących do głowy. Trudno było wybrać najodpowiedniejsze, ORZEŁ NAJLEPSZYM ZESPOŁEM LIGI!! ORZEŁ W A KLASIE!! DZIĘKUJEMY POLONIO!! ORZEŁ ZDEKLASOWAŁ ZIEMOWITA!! MISTRZOWIE!!. Prawda, że trudno określić stan euforii.

Dzisiejsze spotkanie w Osięcinach miało być spotkaniem dwóch najlepszych zespołów rundy wiosennej. Spotkały się dwie najlepiej punktujące ekipy, Ziemowit stracił tylko dwa punkty w meczu z Wisłą, natomiast Orzeł uległ tylko lokalnemu rywalowi w Stawkach.

Taktyka Orła na to spotkanie miała wyglądać podobnie jak w Dobrzyniu, czyli spokojnie czekać na swe szanse. Jednak szybko okazało się, że Ziemowit jest w tym meczu zespołem słabszym. Zawodnicy Orła byli szybsi, bardziej zdecydowani, dynamiczniejsi, ale nieskuteczni. Dodatkowo z pomocą naszemu zespołowi przyszedł bramkarz Ziemowita, który poza polem karnym sfaulował Szymona Zupę i słusznie otrzymał czerwoną kartkę. Do przerwy pomimo szans dla Orła wynik brzmiał 0-0. W przerwie zawodnicy Orła otrzymali informację o dobrym wyniku w Dębiankach gdzie Polonia Bytoń prowadziła z Jagielonką 2-0.

W drugiej połowie Orzeł dał koncert gry, a popis skuteczności pokazał Szymon Zupa który obnażył defensywę Ziemowita strzelając 3 gole, jedno trafienie dołożył Mariusz Wesołowski przy jednym celnym z rzutu karnego Ziemowita. Orzeł w tej odsłonie mógł jeszcze zdobyć kilka goli, ale szwankowała skuteczność. Ziemowit-Orzeł 1-4!!.

Orzeł pokazał, że w tym sezonie był najlepszą i najrówniejszą ekipą B-Klasy i zasłużenie awansował do A klasy po kilkuletniej przerwie spowodowanej wycofaniem zespołu seniorów z rozgrywek ligowych. Po ponownej reaktywacji zespołowi złożonemu w większości z wychowanków oraz zawodników z okolic Służew zajęło dwa sezony zdobycie promocji do A-Klasy.

Wspomnieć należy, że zwycięstwo Orła nie dałoby zbyt wiele bez sensacyjnego wyniku Polonii. ORZEŁ DZIĘKUJE POLONII.

Szkoda, że z B-Klasy może awansować tylko jeden zespół, ponieważ takie zespoły jak Jagielonka, Wisła, Ziemowit czy Lubienianka także mogłyby grać z dużym powodzeniem w A Klasie. Niestety awansować może tylko jeden zespół i jest nim ORZEŁ!!!!!

Jest tu duży sukces tego zespołu i jego opiekuna Arkadiusza Jakóbczaka, który jest obok zawodników ojcem tego awansu.