Zegar

Aktualności

Kto wygrał mecz? Orzeł! Kto? Orzeł, Orzeł!!

• autor: orzelsluzewo, 2012-05-26 15:37

Interesujący mecz w Dobrzyniu pomiędzy miejscową Wisłą a służewskim Orłem z racji zajmowanych miejsc i prezentowanej dyspozycji zapowiadał się jako szlagier 16 kolejki włocławskiej B-Klasy. Oczekiwania zostały spełnione - po stojącym na wysokim poziomie spotkaniu Orzeł rozgromił Wisłę 3-0!!!

Trener Jakóbczak wiedział, że w spotkaniu z Wisłą trzeba zagrać uważnie w obronie i czyhać na swoje szanse. Postanowił więc ustawić zespół troszkę inaczej od poprzednich spotkań. Zagraliśmy w ustawieniu 1-4-4-1-1. Na boku linii pomocy zagrał Tomek Świątkowski, w ataku zagrał Szymon Zupa, którego miał wspomagać wchodzący z pomocy Robert Jakubowski. Zawodnicy mieli grać troszkę cofnięci i starać się kontrować Wisłę. Taka taktyka przyniosła efekt już w piątej minucie, kiedy to z kontrą wyszedł Szymon Zupa, minął bramkarza, który jeszcze zdążył sfaulować naszego napastnika -rzut karny? czerwona kartka?  to pierwsze tak, drugie nie. Bramkarz otrzymał tylko "żółtko", choć powinien "czerwień". Pewnym egzekutorem karnego okazał się Mariusz Wesołowski. Po tej sytuacji Orzeł grał swoje, czyli uważnie w obronie, nie pozwalając Wiśle na zbyt wiele. W 25 minucie Orzeł zadał drugi cios, zespołową akcję wykończył Robert Jakubowski 2-0. Wisła chciała jeszcze przed przerwą strzelić kontaktową bramkę, jednakże nie stworzyła sobie klarownych sytuacji, wszystkie akcje kończyły się przed "16" Orła, a nieliczne strzały łatwo bronił Bratek, za to Orzeł miał swoje okazje w tej odsłonie, ale nie udało się "dobić: w tej połowie Wisły.

Druga połowa identyczna do pierwszej, Wisła szarpała, Orzeł schowany i kontratakujący. Służewscy zawodnicy czekali na dobrzynian na własnej połowie i groźnie kontrowali. Za szybki dla zawodników Wisły był w tym meczu Tomek Świątkowski, który co raz dynamicznymi wejściami siał popłoch w szeregach rywala. Jedną z takich akcji "Tomuś" zakończył celnym strzałem, wyprowadzając Orła na trzy bramkowe prowadzenie i ostatecznie dobijając Wisłę. Nasi zwodnicy stworzyli sobie w tej połowie jeszcze kilka "setek" ale nie chcieli wprawić w kompleksy rywala.

Orzeł zgrał w tym spotkaniu perfekcyjnie od strony taktycznej, wszyscy zawodnicy wypełnili postawione przed nimi założenia. Brawo, Brawo!!