Zegar

Aktualności

Orzeł-Tłuchowia. Punkty dodane

• autor: orzelsluzewo, 2012-04-29 11:50

Sobotnie mecz z solidną ekipą z Tłuchowa zgodnie z oczekiwaniami nie należał do łatwych. Po trudnym spotkaniu Orzeł po dwóch golach Roberta Jakubowskiego pokonał tłuchowian 2-0.

Tak jak się spodziewano spotkanie nie było ładnym widowiskiem, mecz obfitował w walkę, która przysłoniła aspekty techniczne. Rywale zagrali w tym spotkaniu bardzo ambitnie i agresywnie, nie bawiąc się w zawiłe rozwiązywanie akcji - obowiązywała zasada " byle dalej". Do takiego sposobu gry przystosowali się nasi zawodnicy, którzy nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce, aby poklepać futbolówkę i rozciągnąć zawodników z Tłuchowa, żeby dłużej pobiegali za piłką. Zespół Orła za wszelką cenę chciał szybko zdobyć gola, co powodowało dużą niedokładność w naszych poczynaniach.

Orzeł w pierwszej połowie zdobył bramkę autorstwa Roberta Jakubowskiego, który wykorzystał dobre zagranie Radka Wesołowskiego ( zastąpił jeszcze w pierwszej połowie Kamila Bobińskiego z racji jego kontuzji) i  z bliska pokonał bramkarza gości. Do końca pierwszej odsłony obraz gry nie uległ zmianie.

Druga połowa była lepsza w wykonaniu zespołu Orła ( nieznacznie), dalej atakował, szarpał, ale bez pewnego pomysłu na zdemontowanie skomasowanej obrony gości. Wynik udało się podwyższyć ponownie Robertowi Jakubowskiemu, który w 85 minucie "objechał" bramkarza i zapewnił dwubramkowe zwycięstwo naszej ekipie.

Na pewno wpływ na postawę obu zespołów miała pogoda, która pasował bardziej do plażowania aniżeli do gry w piłkę, dlatego też chwała drużynom, że pomimo pogody zaprezentowały wolę walki.

Z punktu widzenia Orła, ważne są 3 punkty zdobyte w takim meczu kiedy niewiele wychodzi. Ważne cele, a takim jest niewątpliwie awans, zdobywa się właśnie i przede wszystkim takim spotkaniami, gdzie pomimo przeciwności dopisuje się punkty o  które wszyscy mogą policzyć, natomiast o stylu już za kilka dni wszyscy zapomną. Dla wszystkich liczy się cel, i gdybyśmy wszystkie mecze mieli zagrać w takim stylu, ale dopisać sobie punkty do ligowej tabeli - tak może być.

W najbliższej kolejce Orzeł podejmuje kolejnego niewygodnego rywala preferującego walkę na całym placu gry, czyli Polonię Bytoń.

Pozostałe wyniki ułożyły się po myśli Orła: liderująca Jagielonka straciła 2 punkty w Stawkach gdzie padł remis 3-3 natomiast w hicie 12 kolejki Wisła podzieliła się punktami z Ziemowitem  remisując 2-2. Zgodnie z planem 3 punkty dopisujemy Lubieniance.