GMLKS Orzeł Służewo - strona nieoficjalna

pon.

Historia Klubu

Według osób do których dotarła redakcja, które mogłyby mieć wiadomości na temat Orła formalne początki klubu miały swój początek w 1948 roku. Założycielami Orła byli panowie o nazwisku Skonieczccy. Jednakże brak dokumentów potwierdzających te informacje ( redakcja czyni kroki aby do nich dotrzeć).

Wiadomo jednak, ze bardzo poważną rolę w odegrał nieżyjący już Marian Szmyt, jak się mówi od samego początku był bardzo zaangażowany w rozwój klubu, pełnił kilka funkcji Prezesa, trenera, gospodarza. Na początku Orzeł nie posiadał swojego boiska, a piłkarze swoje mecze rozgrywali gościnnie w Seroczkach, Raciążku, Wagańcu. W szeregach Orła byli przede wszystkim mieszkańcy Służewa i okolic. Najstarszym żyjącym obecnie służewianinem grającym w tamtych czasach był p. Józef Kamiński mieszkający obecnie przy ulicy Brzeskiej.

Lata 70-80 to rozkwit Orła, spowodowane to było zaangażowaniem POM – u Przybranowo w jego funkcjonowanie. POM pomagał jak mógł, udostępniał autokar, wspomagał finansowo. Przez długi okres klub zmienił swą nazwę na „Pomowiec” Służewo. Było to w latach 1970 – 1983. Dzięki staraniom pana Szmyta Służewo doczekało się swoje go boiska w roku 1988 .

Z roku na rok jego stan się poprawiał i było tak aż do niespodziewanej śmierci Prezesa Szmyta w roku 1993.

Następnym Prezesem Orła został  także już nieżyjący Jan Rynicki, który objął stery klubu w 1993 i tego samego roku nagle zmarł. Z Janem Rynickim wiązano wielkie nadzieje na rozwój klubu, jednakże nie było mu dane skończyć zaczętego przez siebie dzieła.

Od 1993 roku do 2004 obowiązki Prezesa pełnił pan  Bogdan Brukiewa, był to okres wzlotów i upadków klubu. Sportowo klub się rozwinął , seniorzy grali kilka sezonów w 5 lidze, zawsze Orzeł zaliczał się do niewygodnych przeciwników, twardych, nieustępliwych z którym liczyli się wszyscy łącznie z klubami z czołówki województwa.

Od roku  2004 Prezesem Klubu jest Przemysław Chojnacki. Początki działania zarządu którym kieruje były bardzo trudne, brak własnych wychowanków zmusił Zarząd do wycofania seniorów z rozgrywek ligowych, stadion był w bardzo kiepskim stanie, atmosfera wokół klubu także nie należała do najlepszych. Nad klubem wisiało widmo zniknięcia ze sportowej mapy województwa. Jednakże grupa byłych piłkarzy Orła: Arkadiusz Jakóbczak, Łukasz Rataj, Sławomir Sikorski, Marek Jaworski oraz Przemysław Chojnacki postanowiła ratować tego co pozostało. Postawiono na szkolenie młodzieży, zaczynając przysłowiową prace od podstaw. W chwili obecnej trenuje w klubie ok. 70 osób. W tym czasie także zaplecze zmieniło swój wygląd na lepszy.

Prezesi Klubu Orzeł:

1. Skonieczccy – założyciele
  2. Marian Szmyt   ? – 1993
  3. Jan Rynicki        1993 – 1993
  4. Bogdan Brukiewa 1993 – 2004
  5. Przemysław Chojnacki 2004 - ?

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

GMLKS "Orzeł/Agropol" SłużewoMGKS Lubraniec
GMLKS "Orzeł/Agropol" Służewo 1:0 MGKS Lubraniec
2016-05-21, 17:00:00

GMLKS "Orzeł/Agropol" Służewo 1:0 MGKS Lubraniec
Skrwa Skrwilno 1:4 LZS Kujawiak Kruszyn
Lech Dobre 0:3 Wicher Wielgie
Grot Kowalki 4:2 Piast Bądkowo
Unia Choceń KS Lubienianka Lubień Kuj.
Tłuchowia Tłuchowo Wisła Dobrzyń n/W
Zgoda Chodecz Ziemowit Osięciny

ASPN Viking - Orzeł Służewo !
Ładowanie...